3 GRU 2012

"Oj darze, oj babarze
niechaj przyszłość sie ukaże
czary-mary, wosku lanie
co ma stać się, niechaj stanie.
Od północy wiatr wieje
coś sie staje, coś się dzieje.
Święty Andrzeju daj znać
co się z nami będzie dziać..."
Tym wierszykiem grupa "Króliczki" rozpoczęła zabawę andrzejkową.
28 LIS 2012

"Tajemniczy teatr"

We wtorek 27 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Agencji Artystycznej "Magik" z Białegostoku. Przedstawienie pt. "Tajemniczy teatr" pomogło nam zrozumieć czym kukiełka różni się od pacynki, co to jest kurtyna, kim jest scenarzysta, co to jest garderoba i dlaczego aktorzy ciągle się przebierają W towarzystwie tajemniczego i podstępnego hrabiego Olafa, małego chłopca oraz zaczarowanych kukiełek szukaliśmy serca teatru.
27 LIS 2012

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na całym świecie. Od 2002 roku w dniu 25 listopada obchodzi sie Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu postanowiliśmy szczególnie uczcić to święto. Od samego rana w piątek (23.11) wiadomo było, że będzie to dzień wyjątkowy. Już od drzwi witał dzieci Kubuś Puchatek z baryłką pełną misiowych żelków.

20 LIS 2012

Wycieczka do biblioteki

W środę 14 listopada "Tygryski" odwiedziły Bibliotekę Miejską. Na taką samą wycieczkę następnego dnia udały się "Kangurki". Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Panie bibliotekarki opowiedziały w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać.
14 LIS 2012

Spotkanie z leśnikiem

13 listopada "Kubusie Puchatki" gościły w swojej sali leśniczego - Pana Marcina Chmielewskiego, tatę Helenki. Dzięki wspaniałym kolorowym ilustracjom dzieci miały okazję poznać zwierzęta żyjące w naszej okolicy, ich wygląd i zwyczaje.
9 LIS 2012

Pasowanie na przedszkolaka w grupie

W czwartek 8 listopada w naszym przedszkolu przeżywaliśmy wspólnie z grupą \"Misie\" uroczystość \"Pasowania na przedszkolaka\". Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu. To również ich pierwszy publiczny występ przed tak liczną publicznością.
30 PAŹ 2012

Listonosz gościem w naszym przedszkolu

Kolejnym gościem, który odwiedził grupę "Tygryski", był miejscowy listonosz - Pan Rafał Zieliński - tata Patryka. Jego wizyta zbiegła się z naszym tematem dydaktycznym "Kolorowe listy". Podczas spotkania dzieci mogły zapoznać się z pracą listonosza.
25 PAŹ 2012

Starszaki robią zdrowe kanapki

Grupa „Kangurki” pokazała wszystkim, jak należy się zdrowo odżywiać. Z niewielką pomocą Pani Magdy i Pani Emilki wykonały samodzielnie zdrowe kanapki, na których nie zabrakło kolorowych warzyw. Kanapki, które przygotowały dzieci były bardzo kolorowe i bardzo smaczne, co widać na załączonych w galerii zdjęciach.
19 PAŹ 2012

Segregujemy odpady

W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zajęcia ekologiczne „Segregujemy odpady”. Przeprowadziły je miłe Panie, które reprezentowały firmę STAKOM. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności racjonalnego gospodarowania odpadami.
16 PAŹ 2012

Teatrzyk o Hipciu-Flipciu

Znowu goście w przedszkolu. Tym razem przyjechała do nas grupa młodych aktorów, działających przy Krakowskim Prekursorze Artystycznym. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „O Hipciu-Flipciu, jego brzuchalu i corocznym afrykańskim balu”.
12 PAŹ 2012

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś w przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Tygryski” przygotowały dla wszystkich pracowników program artystyczny. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki na tę okazję. Zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne w wiązance tańców kaszubskich. Wszyscy pracownicy otrzymali prezenty wykonane przez dzieci.  Na koniec zrobiło się bardzo słodko, wszystkie dzieci zajadały pyszne niespodzianki.
8 PAŹ 2012

Niecodzienny gość – pies Bati

W tym dniu zawitał do „Misia Puchatka” niecodzienny gość – pies Bati. Właścicielem tego czworonoga jest tata Olka z grupy „Kubusie Puchatki”. Pan Tomek jest psychologiem psów  oraz trenerem dogoterapii. Zajęcia z pieskiem miały na celu ukazanie dzieciom w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w towarzystwie obcego zwierzątka.
20 WRZ 2012

Wycieczka na komisariat policji

20 września przedszkolaki z grupy „Tygryski” wybrały się na wycieczkę na komisariat policji. Na miejscu spotkały się z panem policjantem Jarosławem Juchniewiczem, który oprowadził dzieci po budynku komisariatu i opowiedział o trudnej i niebezpiecznej pracy w tym zawodzie. Była to dobra okazja, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Pan Jarek opowiedział  o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i doradzał jak należy się zachować. Było także wiele atrakcji, przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się jak wygląda radiowóz, również od środka. Wyjątkowych wrażeń dostarczyło dzieciom „tymczasowe” zatrzymanie grupy w areszcie.

6 WRZ 2012

Spektakl teatralny pt. „Bocian i Żabka”

6 września gościliśmy w przedszkolu artystów z agencji teatralnej ART-RE z Krakowa. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Bocian i Żabka”. Poznały historię małej Żabki, która w poszukiwaniu przygód oddalała się od domu. Przedstawienie miało na celu uświadomić małym widzom konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym oraz uczyć posłuszeństwa względem rodziców.