Aktualności

4 MAR 2014

"Kangurki" w bibliotece

Dzisiaj "Kangurki" odwiedziły dziecięcą bibliotekę w Bytowie. Pracujące tam panie opowiedziały jak powstają książki "od autora do czytelnika". Przedszkolaki wypowiadały się jak należy szanować książki, potem dowiedziały się jak książki trafiają na półki biblioteki oraz odwiedziły miejsce, gdzie nowo zakupione egzemplarze czekały na biblioteczne numery i ostemplowanie. Na koniec spotkania "Kangurki" obejrzały teatrzyk "O królewnie Śnieżce". Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję.
20 LUT 2014

"Króliczki" robią sałatkę

"Króliczki" realizując temat kompleksowy "Mali kucharze" poznawały pracę kucharza, urządzenia znajdujące się w kuchni oraz zapoznały się z ich przeznaczeniem. Na jednym z zajęć "Jesteśmy kucharzami", dzieci rozwijały swoje umiejetności posługiwania się nożem; kroiły różne owoce na małe kawałki, co sprawiało dzieciom wielką radość. Następnie wszystkie owoce połączyły się w pyszną sałatkę owocową. Nawet najmniejsze niejadki ze smakiem zjadły przygotowaną przez siebie salatkę.
16 LUT 2014

"Kangurki"robią pyszny deser

"Kangurki" podsumowując tydzień, w którym głównym tematem były owoce, zrobiły pyszny deser-galaretkę owocową. Wszystkie dzieci ubrały fartuszki i zabrały się do pracy, kroiły różne owoce, następnie włożyły je do salaterek. Na końcu pani zalała je rozrobioną galaretką. Oczywiście najlepszym oczekiwanym momentem była degustacja. "Kangurki" z przyjemnością poczęstowały również smakołykiem panią Dyrektor, której deser bardzo smakował.
14 LUT 2014

"Samodzielni w kuchni"

Grupa "Kubusie Puchatki" oraz "Misie" zgodnie z tematem kompleksowym "Jesteśmy samodzielni w kuchni" wykonały kanapki, na których nie zabrakło kolorowych warzyw. Kanapki, które przygotowały dzieci z niewielką pomocą pań,  były bardzo kolorowe i bardzo smaczne, co widać na załączonych w galerii zdjęciach.
11 LUT 2014

Teatr muzyczny

Do naszego przedszkola zawitała pani Laura Haras z muzycznym spektaklem o zimie i karnawale. Jak karnawał to zabawa i muzyka.  Czarodziejka Tralalina i Wiedeńska Królowa Zima wprowadziły publiczność w  muzyczny świat operetki i walca wiedeńskiego . Królowa Zima potrafi być bardzo zmienna, kapryśna. Raz była łagodna i spokojna niczym księżycowa muzyka Beethovena, raz gwałtowna niczym Zima Vivaldiego. Nasze przedszkolaki oczarowane piękną Panią Zimą również uczestniczyły w przedstawieniu, grając na instrumentach i śpiewając.

 

9 LUT 2014

Bal karnawałowy

"W karnawale same bale, przedszkolaki bawią się wspaniale". Pod takim haslem w piątek 7 lutego odbył się w naszym przedszkolu wielki bal karnawałowy. Od samego rana słychać było głośną muzykę, która zachęcała do tańca. Podstawowym atrybutem tej imprezy były ciekawe przebrania wszystkich uczestników, łacznie z personelem przedszkola. Na balu pojawili się zatem piraci, wojownicy ninja, księżniczki, policjanci, kowboje, rycerze, biedronki i pszczółki, spidermans i oczywiście monster high. W przerwie pomiędzy tańcami dzieci uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez swoje panie. Jedną z atrakcji tego dnia była grupa animatorów, która wywołała u wszystkich wiele radości i emocji. Oprócz zabaw i tanecznych kroków przy dźwiękach znanych hitów, niespodziankę sprawił Mikołaj , który tańczył break danca. Zabawa była wyśmienita! Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.                                              

3 LUT 2014

Teatrzyk o czystości

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitał teatrzyk kukielkowy. W bajce zajączek  otrzymuje   od Wróżek kilka dobrych rad , które pomagają mu uporządkować swój świat i środowisko .Zajączek przekonuje się,że czystość osobista i czystość otaczającego nas środowiska jest bardzo ważna nie tylko dla niego , ale wszystkich wokół. W bajce pojawiają się  takie postacie jak Brudek, Smrodek i Bakteria ,które są niepożądanymi gośćmi w naszym domu i środowisku, a dzieci  same przekonują się ,że nie będą chciały się z takimi postaciami zaprzyjaźnić.  W spektaklu poruszony został  temat czystości osobistej  i ochrony środowiska. Pamiętajmy, że świat należy do nas wszystkich i o jego wyglądzie również możemy decydować swoim postępowaniem.

 

17 STY 2014

Przedszkolaki na koncercie

15 stycznia w odpowiedzi na zaproszenie "Kangurki" i "Tygryski" udały się do zamku. W sali potretowej odbył się koncert muzyczny pt."Kolędy i pastorałki" przygotowany przez Szkołę Muzyczną w Bytowie. Dzieci miały okazję poznać bliżej dzwięki gitary, klarnetu, akordeonu i fortepianu. Wiemy, że muzyka uwrażliwia, dlatego serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w koncercie
14 STY 2014

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych w naszej placówce. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Ta wspaniała impreza w naszym przedszkolu odbywa się przez cały tydzień, każdego dnia u innej grupy. Dzieci pod kierunkiem wychowawców zaprezentowały piękny program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Wnuczęta piosenką i wierszem wyraziły wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowały za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza.
Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane laurki i upominki, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i duuu...żo radości! Niech żyją długi czas i zawsze kochają nas!
14 STY 2014

Jasełkowe śpiewanie

W piątek nasze przedszkole miało zaszczyt gościć uczniów ze Specjanego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy przedstawili Jasełka , ale w formie śpiewanej. Piękne kolędy przeplatane krótkimi wypowiedziami, wzruszały i zachęcały do śpiewania. Serdecznie dziękujemy za pamięć o naszych przedszkolakach, odwdzięczyliśmy się wspólnym śpiewem oraz słodkościami.
7 STY 2014

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

Szanowni Rodzice.
Rozpoczynamy zapisy do naszego przedszkola na rok szkolny 2014/2015. W dziale "Nasze Przedszkole" znajdziecie Państwo zakładkę "Rekrutacja". W tym miejscu zamieściliśmy "Regulamin rekrutacji dzieci do Przedszkola Niepublicznego Miś Puchatek w Bytowie na rok szkolny 2014/2015", w którym zawarte są podstawowe informacje dotyczące terminów składania "Kart zgłoszeń" oraz terminu, w którym komisja rekrutacyjna dokona kwalifikacji dzieci do przedszkola.
W tym miejscu znajdziecie Państwo również formularz "Karty zgłoszenia" do pobrania. Karty można  odebrać osobiście w sekretariacie przedszkola. Jeśli mają Państwo pytania zapraszamy do naszego przedszkola, chętnie służymy pomocą. Mamy nadzięję, że przedstawiona przez nas oferta edukacyjna zaspokoi Państwa oczekiwania. Zapraszamy!
 
                                                                                           Dyrektor Przedszkola
                                                                                           Katarzyna Kozłowska
24 GRU 2013

Wesołych Świąt

                         Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 

  składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.  

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok

                                                                 Dyrektor oraz Pracownicy  

                                          Niepublicznego Przedszkola "Miś Puchatek"                                               

20 GRU 2013

Jasełka i Wigilia

Piątek był dniem pełnym wrażeń i niespodzianek dla naszych przedszkolaków. Zaraz po śniadaniu na pięknie przystrojonej sali "Kangurków", aby przeżyć magię Świąt Bożego Narodzenia odbyły się Jasełka w wykonaniu starszakow. Nie zabrakło również wspólnej Wigilii, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń oraz obdarowywania się podarunkami. Po Jasełkach przyszedł niespodziewany gość -Św.Mikołaj z prezentami. Dzieci przywitały Mikołaja pięknymi piosenkami oraz wierszykami.Każda grupa na swojej sali zasiadła do świątecznego stołu zajadając smakołyki. Dzieci rozeszły sie do domu z prezentami, szczęśliwe i z uśmiechem na twarzy. Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.
19 GRU 2013

"Opowieść wigilijna"

Do naszego przedszkola zawitał dzisiaj teatrzyk kukiełkowy. Dzieci zobaczyły niezwykle wzruszające przedstawienie na motywach "Opowieści Wigilijnej" K.Dickensa . Przedszkolaki oczarowane scenerią, postaciami jak i samą opowieścią w skupieniu śledziły losy głównego bohatera. W galerii zamieściliśmy fotorelację z występu.
17 GRU 2013

"Kubusie Puchatki" ubierają choinkę

W środę 11.12.2013r. przyszedł czas ubierania choinki. Wszystkie Kubusie zabrały sie do tego z wielką ochotą. Przy muzyce znanych kolęd zwinnie wieszały bombki, łańcuchy i inne ozdoby. Na koniec zaśpiewały piosenkę, której słowa oddały nastrój tej chwili;  "Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas..."
9 GRU 2013

Iluzjonista w przedszkolu

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Magika, który przeniósł nas we wspaniały świat iluzji, czarów i magii. Dzieci mialy możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.  Spektakl iluzjonistyczny był  świetną atrakcją, chwilą relaksu i doskonałą zabawą dla naszych przedszkolaków. Trzeba przyznać, że atmosfera była fantastyczna i wszyscy dobrze się bawili.
6 GRU 2013

Św. Mikołaj w przedszkolu

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitał od dawna oczekiwany gość-Św.Mikołaj. Był to dzień pełen radości i wrażeń dla wszystkich przedszkolaków. Mikołaj już od samego rana witał dzieci i częstował cukierkami. Po obiedzie Mikołaj postanowił odwiedzić wszystkie grupy. Dzieci przywitały gościa wierszykami i piosenkami, składały też obietnice, że będą grzeczne przez cały rok. Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki piękną skarpetą pełną słodkości i obiecał odwiedzić nas za rok. Miło spędzone chwile uświetniły wspólne zdjęcia. Zapraszamy do galerii.
3 GRU 2013

Mistrz Judo

Wychowankowie naszego przedszkola często biorą udział w różnego rodzaju zawodach, np.pływackich, plastycznych, sportowych. Filip Lubiński 30-tego listopada zajął I miejsce w Turnieju Judo o Puchar Starosty Bytowskiego w kategorii wagowej 20 kg. Serdecznie gratulujemy, cieszymy się z osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
28 LIS 2013

Teatr o dobrym zachowaniu

Dzisiaj przedszkolaki oglądały teatr pt."Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska". Dzieci brały aktywny udział w przedstawieniu wcielając się w różne postacie. Ten pouczający występ wskazywał jak ważne jest przestrzeganie zasad dobrego zachowania i jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego postępowania w życiu codziennym. W galerii zamieściliśmy fotorelację.
22 LIS 2013

Święto Pluszowego Misia

Dzisiaj w przedszkolu od rana czekał na dzieci wspaniały gość-Kubuś Puchatek, który częstował żelowymi miśkami. Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia przez cały dzień. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się na jednej sali, po czym nastąpiła parada wszystkich dzieci z misiami na czele. Każda grupa zaprezentowała się w krótkim "misiowym" programie artystycznym. Na koniec przedszkolnego dnia odbył się wielki, uroczysty bal, którego honorowym gościem był Kubuś Puchatek. Przedszkolaki wychodząc do domu otrzymały od Kubusia Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz drobne upominki. Fotorelację zamieściliśmy w galerii zdjęć.