Aktualności

12 CZE 2016

Kubusie Puchatki i zółwiki

W piątek 10.06. grupa Kubusiów Puchatków ciężko pracowała nad wykonaniem żólwików z kartek i plastikowych butelek. Ciężka praca jednak się opłacała bo efekt był spektakularny, zapraszamy do galerii zdjęć.
7 CZE 2016

Króliczki na wystepach w MDKu

W piątek 3.czerwca odbył się przegdląd taneczny dzieci. Dzieci z wszystkich przedszkoli w Bytowie miały okazje zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Króliczków. Nasze przedszkolaki zatańczyły taniec Minionków, wypadły wspaniale:) oczywiście w takich konkursach nie ma przegranych więc wszyscy otrzymali nagrody. zapraszamy ddo galerii zdjęć
7 CZE 2016

Mali naukowcy

W poniedziałek 6.06.2016. w grupie Kubusiów Puchatków realizowany był temat dotyczący eksperymentów. Dzieci weszły w rolę małych naukowców i samodzilnie wykonywali zadania. Kubusie nauczyły się co przyciaga magnes, jaką siłe ma powietrze, mieszały kolory, dowiedziały się co pływ na wodzi a co tonie. Największą jednak atrakcją był wulkan zrobiony z sody i octu. Dzieci były zachwycone, zapraszamy do galerii zdjęć.
3 CZE 2016

Dzien Dziecka!!!

Dzień dziecka zorganizowany w naszym przedszkolu stał się okazją do wielkiej radosci. Do atrakcji tego dnia zaliczyć można bylo; dmuchane zjeżdzalnie, ogromne dmuchane trampoliny, basen z kulkami, malowanie twarzy, gry i zabawy ruchowe prowadzone przez klauna, wesołą truskawkę i sponge boba, puszczanie baniek mydlanych i dyskotekę. Dzień osłodziły nam również owocowe przekaski i lody na podwieczorek. Każde dziecko otrzymało również prezent z tej okazji. Dzieci były szczęsliwe i zadowolone co zobaczyć można na zdjęciach. zapraszamy do galerii.
3 CZE 2016

Dzień Indiański

We wtorek 31. maja grupa Misiów zamieniła się we wioskę indiańską. Plemie Misiów wyposażone w przepaski z pióropuszami swietnie bawiło się tego dnia. Dzieci wykonywały przeróżne zadania, jeździły na drewnianych koniach, szukały skarbów i bawiły się w tipi. zapraszamy do galerii zdjęć.
3 CZE 2016

Swięto Rodziny w grupie Kubusiów Puchatków

W poniedziałek 23. maja grupa Kubusiów Puchatków przygotowała dla rodziów inscenizację z okazji Swieta Rodziny. Zaproszeni goscie mogli podziwiać wystepy przedszkolaków. Kubusie spiewały, recytowały wierszyki i tańczyły, a wszystko to z myslą o rodzinie:) po wystepach byl czas na wręczenie prezwentów i poczęstunek. zapraszamy do galerii zdjęć.
3 CZE 2016

Swięto Rodziny w grupie Misie

Swięto Rodziny w grupie Misiów było bardzo wesole i wzruszające dla rodziców, nasi najmłodsi zaspiewali piękne piosenki i recytowały wieryszki o rodzicach i dla rodziców. Zatańczyli taniec siedmiokroczek i zaspiewali 100 lat kochanym rodzicom. Nastepnie wręczyli prezenty i wszyscy zasiedli do słodkiego poczestunku. Zapraszamy do galerii zdjęć.
3 CZE 2016

Swieto Rodziny w gr Króliczków

We wtorek odbyło się Swięto Rodziny w grupie Króliczków. Dzieci zaprezentowały minionkowy taniec i zaspiewały piosenki dadykowane wszystkim rodzicom. zapraszamy do galerii zdjęć.
3 CZE 2016

Przegląd Twórczosci Kaszubskiej

Już po raz 24 odbył się Przegląd Twórczosci Kaszubskiej, dzieci z naszego przedszkola zaprezętowały piękny układ taneczny inspirowany kulturą kaszubską. Nasze przedszkole stara się szerzyć kulturę naszego regionu i przekazywać dzieciom dziedzictwo i patriotyzm lokalny. zapraszamy do galerii zdjęć.
8 MAJ 2016

Urodziny Piotrusia

Piotruś z gr Kubusiów Puchatków skończył 4 latka. Życzymy mu dużo zdrówka, uśmiechu i samych słonecznych dni. zapraszamy do galerii zdjęć.
8 MAJ 2016

Gwiezdny teatr

W piątek 6. maja po raz kolejny nasze przedszkole odwiezdził Gwiezdny teatr. Dzieci przepadają za taką formą teatru, duzo kolorowych świateł, muzyka i udział z zabawach. Tym razem zostaliśmy zabrani w podróż po niebie, odwiedziliśmy Afrykę i dwa bieguny. Mnóstwo zabawy i nauki. Zapraszamy do galerii zdjęć.
25 KWI 2016

Rodno Mowa

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs Rodno Mowa, jest to konkurs recytatorski, dzieci 5 i 6 letnie recytowały wiersze lokalnych artystów w języku kaszubskim. W eliminacjach przedszkolych wygrały 3 dziewczynki które udały sie na kolejny etap gminny do MDKu. Było to ogromne wyróżnienie dla naszych przedszkolaków. Na tym etapie wygrała Michalina Trzebiatowska, bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach konkursku. Dziękujemy rownież rodzicom za pomoc w nauce wierszy. Zapraszamy do galrii zdjęć.
25 KWI 2016

Tygryski z muzeum

14.04. grupa Tygrysków wybrała się do muzeum Zachodnio Kaszubskiego w Zamku. Dzieci miały okazję zobaczyc przedmioty związane z życiem codziennym ludzi dawniej. Oglądały eksponaty należące do ciesli, stolarza, rybaka. Najwięcej emocji wywołała jednak u dzieci wystawa archeologicznamieszcząca się w baszcie dawnego koscioła sw, Katarzyny, gdzie eksponowano kosci kobiety, prawdopodobnie księżniczki oraz jej biżuterię, naczynia. Po powrocie do przedszkola wszyscy jednogłosnie stwierdzili, że praca ludzi dawniej była o wiele ciezsza i nie było tylu wygóg ile mamy dzisiaj.
25 KWI 2016

Ratownicy medyczni

15.04. zaprosilismy do przedszkola ratowników medycznych z Bytowskiego szpitala, którzy urzadzili dla dzieci pokaz ratownictwa przedmedycznego. Dzieci na fantomie i swoich misiach ćwiczyły reanimację osoby nieprzytomnej. Dowiedziały się też jak wazne jest ratownie życia i w jaki sposób wezwać pomoc. Miały okazję zobacvzyć unieruchomienie osoby poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym, unieruchomienie nogi w szynie i złamanej ręki w huscie trójkątnej. Na zakonczenie same bandażowały swoim misiom złamane kończyny i głowy. Pokaz wzbudził wiele emocji i dzieci na długo zapamiętają jak ważna jest pomoc poszkodowanym.
23 KWI 2016

Święto Ziemi

22.04.2016r. grupy króliczków, kangurków i tygrysków wyszły do firmy ,,Elwo" z zebraną przez dzieci makulaturą. Zebraliśmy razem 75 kg surowców wtórnych za co otrzymaliśmy 15 sztuk młodych drzewek. Wspólnie z panem konserwatorem każda z grup zasadziła swoje drzewka obiecując, że będą o nie wspólnie dbać. W drodze powrotnej wzieliśmy udział w akcji ,,sprzątanie świata" oczyszczając ze śmieci teren wokół zamku. zapraszamy do galerii zdjęć.
9 KWI 2016

Urodzinki Wojtka

Urodzinki Wojtka z gr Misie, zdjęcia w galrii, zapraszamy. a dla Wojtusiowi życzymy wszystkiego najlepszego i przesyłamy mu uściski i całysy:):):)
9 KWI 2016

Urodzinki Lenki i Maćka

Zapraszamy do galrii zdjęć. Zobaczyc tam można zdjęcia z 4 urodzin Maćka i Lenki. Solenizantom składamy serdeczne życzenia i przesyłamy całusy:):):)
8 KWI 2016

Projekt ,,Dzieciństwo bez próchnicy''

Dzisiaj 8.04.2016, nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog z Uniwersytetu Medycznego z Poznaniu. Pani stomatolog w ramach projektu ,,Dzieciństwo bez próchnicy" zainteresowala dzieci higieną jamy ustnej i pokazała jak szczotkowanie zbąbków ma być zabawą a nie przykrym obowiązkiem. Projekt ,,Dzieciństwo bez próchnicy" realizowany w ramach szwajcarskiego programu współparcy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej ma na celu  poprawę  zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat i wrzost świadomości  i utrwalenie prawidlowych nawyków z zakresie jamy ustnej. Stomatolog prz pomocy Kroliczka Pampisia (maskotki projektu) edukowała nasze przedszkolaki. Dzieci otrzmyały szczoteczki i pasy do zebów, kartę motywacyjną do szczotkowania i Pampisiowe maskotki. zapraszamy do galerii zdjęć.
8 KWI 2016

Teatrzyk Kukiełkowy

Kolejny raz nasze przedszkole odwiedził przejezdny teatrzyk kukiełkowy ale z zupelnie nową bajka, która jak widać na zdjęciach bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Aktorzy skupili na sobię uwage dzieci i rozbawiły je. zapraszamy do galerii zdjęć.
8 KWI 2016

Konkurs Twórczości Kaszubskiej

Kolejna edycja konkursu Twórczości Kaszubskiej cieszyłam się ogromnym zainteresowaniem, z czego się bardzo cieszymy, bo również nasze przedszkole szerzy promowanie twórczości lokalnej. Oczywiście nasze dzieci również brały udział w konkursie a nawet zostaliśmy nagrodzeni. Serdecznie gratulujemy naszym małym zwycięscom:)