Aktualności

19 MAJ 2014

"Tygryski" z wizytą w straży pożarnej

16 maja "Tygryski" brały udzial w wycieczce do straży pożarnej. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka, miały okazję przymierzyć hełm strażacki, gasić symulowany pożar o raz wsiąść do wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie i oprowadzenie po obiekcie Państwowej Straży Pożarnej. Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.
16 MAJ 2014

Wycieczka na komisariat policji

Dzisiaj przedszkolaki z grupy „Króliczki” wybrały się na wycieczkę na komisariat policji. Na miejscu spotkały się z panem policjantem Michałem Gawrońskim, który oprowadził dzieci po budynku komisariatu i opowiedział o trudnej i niebezpiecznej pracy w tym zawodzie. Była to dobra okazja, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Pan Michał opowiedział  o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i doradzał jak należy się zachować. Było także wiele atrakcji, przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się jak wygląda radiowóz, również od środka. Wyjątkowych wrażeń dostarczyło dzieciom "tymczasowe" zatrzymanie grupy w areszcie. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Gawrońskiemu za zaproszenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.
15 MAJ 2014

Przegląd Twórczości Kaszubskiej

15 maja 2014 r. w Bytowie odbył się XXII Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w kategorii zespoły wokalno-taneczne. W naszym przedszkolu od lat pielegnujęmy tradycję występu najstarszych dzieci, należących do zespołu "Skórce" w tym przeglądzie. W kategorii przedszkola wystąpił zespół "Skórce" oraz zespół "Krosniata" z Przedszkola Nr 2. Zgodnie z regulaminem w tej kategorii komisja nie przyznała miejsc, tylko nagrody/wyróżnienia za krzewienie kultury kaszubskiej poprzez tradycyjne tańce i śpiew oraz rozwijanie talentów artystycznych wśród najmłodszych.

15 MAJ 2014

"Kubusie Puchatki" na lekcji muzealnej

13.05 "Kubusie Puchatki" gościły w zamku bytowskim na lekcji muzealnej zorganizowanej przez panią Magdalenę Sudoł. Lekcja nosiła tytuł"Krzyżacy dla najmłodszych". Wielkie zainteresowanie szczególnie wśród chłopców wzbudziły elementy zbroi rycerskich i mieczy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały także opowieści o krzyżakach zamieszkujących zamek wiele lat temu oraz o przeznaczeniu niektórych pomieszczeń. Zapraszamy na fotorelację  z tego spotkania.
14 MAJ 2014

Profilaktyka szczotkowania

Na początku października 2013r. rozpoczęliśmy naukę szczotkowania zębów u dzieci 3 – 6 letnich. Spotkania odbywały się raz w tygodniu w poszczególnych grupach. Naszym zamierzeniem jest pokazanie i wpojenie dzieciom różnych metod mycia zębów. Chcemy uświadomić jak ważne jest w tym wieku rozwijanie i kształtowanie odruchu ręka –mózg celem wyrobienia nawyku mycia zębów.Na każdym spotkaniu dzieci otrzymują jednorazowy sprzęt : kolorowe szczoteczki i kubeczki oraz pastę z fluorem .
11 MAJ 2014

Podsumowanie konkursu plastycznego

9 maja w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie uroczyście otwarto wystawę prac laureatów XXII Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży. Komisja konkursowa przyznała łącznie prawie 100 nagród w czterech grupach wiekowych: przedszkola, klasy I - III, klasy IV - VI i gimnazja; w następujących kategoriach: malarstwo na szkle, garncarstwo, haft, rzeźba i płaskorzeźba, tradycyjna zabawka, plecionkarstwo. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w konkursie i otrzymały nagrody i wyróżnienia.

6 MAJ 2014

Finał "Rodno Mowa"

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Parchowie odbył się finał konkursu recytatorskiego "Rodno Mowa". Nasze przedszkole reprezentowała Łucja Łosińska z grupy "Króliczki". Łucja zajęła II miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z Łucji i serdecznie gratulujemy.
25 KWI 2014

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Tradycyjnie, jak  co roku włączyliśmy się  z dziećmi do akcji sprzątania w ramach obchodów Święta Ziemii, by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Dzieci wyposażone w worki na śmieci i foliowe rękawiczki udały się zbierać papierki, butelki i puszki z okolicznych chodników i trawników. Zebrane śmieci i papiery oddaliśmy do kontenerów i Nadleśnictwu, którego przedstawiciele stacjonowali na rynku. W zamian dostaliśmy drzewka do posadzenia.  Celem tych działań jest przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej naszych przedszkolaków. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

16 KWI 2014

Śniadanie Wielkanocne

Na kilka dni przed Wielkanocą już po raz kolejny zorganizowaliśmy Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich dzieci i personelu naszego przedszkola. Swoją wizytę zapowiedział też Zajączek. Przed rozpoczęciem posiłku każdą grupę odwiedziła Pani Dyrektor składając ciepłe życzenia. Na stole nie zabrakło tradycyjnego jajka, kiełbasy oraz baby wielkanocnej.Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi.  Po zabawach okazało się, że Zajączek upominki ukrył gdzieś w naszym ogrodzie. Szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…
16 KWI 2014

Życzenia Wielkanocne

Święta Wielkanocne to czas nadziei, odradzania się życia, odkrywania jego prawdziwej wartości. Niech serdeczne spotkania w gronie rodziny i przyjaciół sprawią, że odnajdziemy na nowo radość życia, zachwycimy się pięknem świata, zechcemy doskonalić nas samych i otaczającą nas rzeczywistość.
Życzymy Państwu dobrych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, ze szczególną        tradycją i nowymi szczęśliwymi przeżyciami.
                                                     

                                                      Dyrektor i Pracownicy Przedszkola "Miś Puchatek"
9 KWI 2014

"Gwiezdny teatr"

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitał "Gwiezdny teatr" z przedstawieniem pt."Zaginiony świat". Za pomocą krótkich animacji i zabaw edukacyjnych dzieci w ciągu chwili znalazły się w krainie dinozaurów, mamutów oraz faraonów. Wyobraźnię i zmysły „małych uczestników” pobudziły dźwięk, światło w wyciemnionej sali oraz bezpośredni udział w samym pokazie. Zapraszamy do galerii zdjęć.
4 KWI 2014

Zdobienie pisanek

"Króliczki" otrzymały zaproszenie od Muzeum Zachodniokaszubskiego na warsztaty zdobienia pisanek. Przedszkolaki w ramach "VI Bytowskiego Pleneru Malarskiego" z panią artystą plastyk z Gdyni ozdabiały pisanki różnymi materiałami, wprowadzone zostały tym samym w nastrój zbliżajacych się Świąt Wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie
31 MAR 2014

Konkurs recytatorski "Rodno Mowa"

Dzisiaj w naszym przedszkolu, kolejny już raz,  odbyły się eliminacje do 43-go Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa". Każdy uczestnik recytował wiersz w języku kaszubskim. Po eliminacjach wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.  Komisja konkursowa zwróciła uwagę na wysoki poziom recytacji. Troje najlepszych recytatorów będzie reprezentowało nasze przedszkole w BCK-u.  Zapraszamy do galerii zdjęć.

25 MAR 2014

Pies w przedszkolu

Dzisiaj "Króliczki" odwiedził niecodzienny gość - piesek. Realizując temat kompleksowy "Domowy zwierzyniec", poprosiliśmy panią Szymańską, mamę Beatki, o przyprowadzenie psa. Dzieci chętnie słuchały w jaki sposób trzeba opiekować się psem i jakie obowiązki spoczywają na opiekunie czworonoga. Po rozmowie przyszedł czas na zabawę z gościem, który bardzo chętnie dał się pogłaskać i przytulić.
23 MAR 2014

Pożegnanie zimy, powitanie wiosny

W piątek zgodnie z tradycją wspólnie postanowiliśmy pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Na kilka dni przed uroczystym pożegnaniem zimy przygotowaliśmy Marzannę – słomianą kukłę w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę. Starszaki wyruszyły w kolorowym pochodzie z kukłą Marzanny na czele w stronę rynku, za nimi pozostałe grupy w kolorowych stroikach machając maikami i krzycząc: „Żegnaj zimi, witaj wiosno!” i „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”. Marzannę pożegnaliśmy w przedszkolnym ogrodzie. Zapraszamy do galerii zdjęć.
22 MAR 2014

Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015

 We wtorek 20 marca odbyło sie posiedzenie komisji rekrutacyjnej, która dokonała kwalifikacji dzieci do Przedszkola na rok szkolny 2014/2015. W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do Przedszkola przyjęto 120 dzieci. Lista dzieci przyjętych na nowy rok znajdziecie  Państwo w dziale "Nasze Przedszkole" w zakładce "Rekrutacja".

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za wybór naszej placówki i przypominamy o konieczności potwierdzenia woli korzystania z usług placówki oraz podpisania umowy.

 

 

 
19 MAR 2014

Przygotowania do pożegnania zimy

"Kangurki" jako najstarsza grupa odpowiedzialna jest za przygotowanie symbolizującej zimę Marzanny. Starszaki spisały się na medal i zrobiły piękną kukłę, którą  pożegnamy  21-go marca. W galerii zamieściliśmy fotorelację z przebiegu wykonywania tego ważnego zadania.
18 MAR 2014

Zajęcia w bibliotece

"Tygryski" i "Kangurki"  zostały zaproszone na zajęcia do biblioteki. Obie grupy udały sie również do zamkowego muzeum, aby wraz z  przewodnikiem obejrzeć starodawne przedmioty użytku domowego, i nie tylko. Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.
14 MAR 2014

Wystawa w muzeum

"Króliczki" zostały zaproszone do zamku na wystawę "Masz talent, pokaż co potrafisz". Pani Basia Łącka bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o pracach znajdujących się na wystawie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i oglądały obrazy i rzezby. Na koniec spotkania każde dziecko mogło wyrazić swoje odczucia rysując na kartce. Prace zostały wyeksponowane w przedszkolu na tablicy grupy.
6 MAR 2014

Teatrzyk o superbohaterach

Dzisiaj do naszego przedszkola przyjechal teatrzyk z przedstawieniem o profilaktyce zdrowotnej. Profesorek Wodorek zaprosił dzieci do swojego laboratorium. Spektakl dotyczył problemów higieny oraz uzależnień, wzięły w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Dzieci przyjrzały się z bliska rączkom i sprawdziły czy na pewno są czyste. Superbohaterowie odkryli dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne. Przedszkolaki brały czynny udział w spektaklu, sceny i dialogi były pełne humoru, a treści edukacyjne i profilaktyczne skutecznie docierały do odbiorców.