Aktualności

29 WRZ 2014

Starszaki na warsztatach ,,Burczące basy"

Kubusie Puchatki i Kangurki brały udział w warsztatach ,,Burczące basy" czyli tworzenie małej ojczyzny. Warsztaty odbywały się w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie. Podczas tych zajęć dzieci poznały historię instrumentów kaszubskich takich jak diabelskie skrzypce, bazuny czy burczybas. Następnie wszystkie dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania instrumentu i ozdobienia go. Warsztaty zakończyły się małym poczęstunkiem i wspólną grą na instrumentach.
29 WRZ 2014

Jesienne jabłka

Dnia 25. września Grupa Kubusie Puchatki wspólnie z paniami przygotowywały sok z jabłek. Każde z dzieci miało swój udział w tym zadaniu. Po skończonej pracy pani rozlała sok do kubeczków, wszystkie dzieci kosztowały i oceniały smak jabłkowego soku. Po uśmiechniętych buziach dzieci widać, że sok musiał smakować wyśmienicie. Zapraszamy do galerii zdjęć.
21 WRZ 2014

sprzątanie świata

Jak co roku nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. W piątek 19 września nasze przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w akcji i oczyszczały okolice przedszkola i park. Dzieci pełne entuzjazmu prześcigały się w noszeniu worków, odpowiednio przygotowane w rękawiczki ochronne i plastikowe worki na śmieci z niezwykłą dokładnością oczyszczały teren parku i okolic. Takie akcje są niezwykle ważne dla naszego środowiska i dlatego  wpajamy to  naszym przedszkolakom od najmłodszych lat.
20 WRZ 2014

Misie w przedszkolu

Pierwsze dni w przedszkolu bywają trudne, ale nasze mauchy z dnia na dzień czują się w przedszkolu coraz lepiej, zapraszamy do galeri zdjęć gdzie odnajdziemy uśmiechnięte miny Misiów:)
19 WRZ 2014

Wizyta Policjanta w przedszkolu

We wtorek 16. września gościł w naszym przedszkolu policjant pan Jarosław Juchniewicz. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat jak należy poruszać się bezpiecznie po drogach. Wiecej na ten temat w galerii zdjeć:)
1 WRZ 2014

Witamy w nowym roku szkolnym

 Po wakacjach wracamy pełni sił i wigoru do pracy i zabawy. Pragniemy, aby ten rok szkolny był dla wszystkich przedszkolaków pełen zabaw, radości i pozytywnych doświadczeń. Wierzymy, że Państwa dzieci będą chętnie przychodzić do przedszkola, a czas spędzony razem z nami będzie będzie dla nich radosny i atrakcyjny. 
 
 
                                                                                            Pracownicy przedszkola
                                                                                                 ,,Miś Puchatek"
12 SIE 2014

Spotkania adaptacyjne dla nowych przedszkolaków

27 i 28 sierpnia 2014 r. o godz. 15.30 odbędą się w naszym przedszkolu spotkania adaptacyjne dla nowych przedszkolaków i ich rodziców. Podczas spotkania rodzice i dzieci będą mogli zapoznać się z organizacją przedszkola oraz warunkami lokalowymi. Jednak przede wszystkim będzie to czas poświęcony dzieciom i zabawie, w której uczestniczyć będą również rodzice.Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi na spotkanie.
27 CZE 2014

Wakacje!!!

                     "Każdy z Was nam przyzna rację, że najlepsze są wakacje,
                      można jechać na Mazury lub nad morze albo w góry.
                      Można w lesie biwakować i w namiocie przenocować,
                      można w cieniu odpoczywać lub w jeziorze "żabką" pływać."
 
   Z okazji zakończenia roku przedszkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku. Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.
                                                                                                          Dyrektor i Pracownicy
                                                                                                          Przedszkola "Miś Puchatek"
25 CZE 2014

Uroczyste pożegnanie starszaków

Dnia 25 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji zakończenia edukacji przedszkolnej przez naszych starszaków uczęszczających do grupy "Kangurki" oraz  dzieci z grupy "Tygryski", które od września rozpoczną naukę w szkole . Zakończył się pierwszy etap ich  edukacji.  Tradycją stało się również pożegnanie grupy najstarszej przez dzieci młodsze . Po śniadaniu wystapiły z programem pożegnalnym  dzieci z grupy "Króliczki" za co bardzo dziękujemy. Wszystkie dzieci za swoje tańce i recytacje otrzymywały gromkie brawa. Po południu nastąpiło uroczyste spotkanie z rodzicami. Absolwenci naszego przedszkola pięknie zatańczyli poloneza, a potem wystąpili w pożegnalnej akademii. Przy wspólnym śpiewie do piosenki Maryli Rodowicz "Ale to już bylo" popłynęła niejedna łza. Zapraszamy do galerii zdjęć.
24 CZE 2014

Dzień integracji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w imprezie organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Dzień integracji jest imprezą cykliczną, organizowaną każdego roku w maju lub czerwcu. Głównym celem imprezy jest zaproponowanie dzieciom niepełnosprawnym wspólnej zabawy z rówieśnikami z terenu Powiatu Bytowskiego po to, by pokazać społeczeństwu, iż osoby niepełnosprawne mają podobne potrzeby, pomysły i zdolności. W czasie festynu organizowanego w Ośrodku dzieci mają możliwość zabawy, zaprezentowania swoich umiejętności, konkurowania w czasie zabaw sportowych. Zapraszamy do obszernej fotorelacji ze wspólnych zabaw naszych dzieci.
18 CZE 2014

"Misie" i "Kubusie Puchatki" na wycieczce

"Misie" i "Kubusie Puchatki" po raz pierwszy brały udział w wycieczce autokarowej do Ośrodka Wypoczynkowego "Kaszubski Bór", który znajduje się w malowniczym rejonie Kaszub zwanym Szwajcarią Kaszubską, na skraju miejscowości Sominy. Dzieci jezdziły wozem zaprzężonym w konie oraz na koniach. Po małej przekąsce przedszkolaki bawiły się na placu zabaw oraz pokonywały wraz z paniami leśny tor przeszkód. Na koniec poszły na spacer nad jezioro, aby zjeść pyszny posilek. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do przedszkola. zapraszamy do galerii zdjęć.
18 CZE 2014

"Króliczki" w wiosce indiańskiej

"Króliczki" oraz niektóre "Tygryski" pojechały do Runowa koło Lęborka. Była to wyprawa do prawdziwego świata Indian, gdzie dzieci  miały okazję poznać życie, kulturę i obyczaje Indian. W czasie trwania zajęć dzieci spotkały "Wielkiego Wodza Siedzącego Byka", wraz z którym poznały gry i zabawy małych Indian. Strzelały z łuku, jeździły na kucykach i odbyły przejażdżkę bryczką. Na koniec wszyscy zjedli smaczny posiłek. Zapraszamy do obszernej fotorelacji.
17 CZE 2014

Zaproszenie

30 czerwca 2014 r. o godz. 15.30 w przedszkolu odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola.  Rodzice nowych dzieci dowiedzą się  jak najlepiej przygotować dziecko, aby wejście w nowe dla niego środowisko przedszkolne było dla malucha jak najmniejszym stresem. Wykład dotyczący tej kwestii poprowadzą specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie. Na spotkaniu ustalone zostaną terminy spotkań z dziećmi. Serdecznie zapraszamy 
16 CZE 2014

Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice
Informujemy, że w okresie tegorocznych letnich wakacji nasze przedszkole będzie czynne jedynie w miesiącu sierpniu.  Natomiast w lipcu  dzieci z naszego przedszkola mogą uczęszczać do Przedszkola "Słoneczne Stacyjkowo" przy ul. Słonecznej 22 w Bytowie.
9 CZE 2014

Święto Rodziny

Nasze przedszkolaki kolejny juz raz świętując Dzień Mamy i Taty jako Dzień Rodziny, zaprosiły swoich rodziców do BCK na uroczystą galę, podczas której wszystkie grupy zaprezentowały swój program artystyczny. "Misie" i "Kubusie Puchatki"przedstawiły taniec "Grozik" i "Stary niedzwiedz mocno śpi" w wersji rockowej, "Króliczki" wystąpiły jako kwiaty, recytując piękne wiersze, "Tygryski" zachwyciły kuchennym tańcem w fartuszkach czapkach kucharskich, natomiast "Kangurki"  wystąpiły jako zespól "Skórce" w strojach kaszubskich.Po każdym występie rodzice otrzymywali od swoich dzieci upominki własnoręcznie przez nie wykonane. W przerwach między występami grup wszyscy zebrani goście śpiewali piosenkę przewodnią o wesołej rodzince . Chcielibyśmy co roku wzruszać w ten sposób rodziców i dziękować im za ich miłość. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

6 CZE 2014

Dzień Dziecka w przedszkolu

Po raz kolejny w ogrodzie naszego przedszkola było kolorowo i wesoło, ponieważ świętowalismy Dzień Dziecka. Nie brakowało mnóstwa atrakcji dla dzieci jak powitanie przez Myszkę Miki już od samego rana, malowanie twarzy i tor przeszkód. Na placu przedszkolnym czekała na nas prawdziwa karuzela i dmuchany domek do skakania. Odwiedzili nas również strażacy z prawdziwym wozem bojowym z wysięgnikiem, który dzieci mogły wypróbować. Każdy mógł też skosztować wielkiej cukrowej waty, znależć się w wilkiej bańce mydlanej. Przy wspaniałej pogodzie, wesołej muzyce i pysznych lodach dzieci bawiły się znakomicie, korzystając ze wszystkich atrakcji. Zapraszamy do  galerii zdjęć.
6 CZE 2014

Przegląd Twórczości Przedszkolnej

"Tygryski" wystąpiły w Przeglądzie Twórczości Przedszkolnej jako mali kucharze i kuchareczki. W pięknych, białych czapkach i fartuszkach, wielkimi łyżkami gotowały zupę cebulową. Tańcząc i gotując na przemian z pewnością wywołały głód i burczenie brzucha  u niejednego z oglądających.Zapraszamy do galerii zdjęć.
30 MAJ 2014

"Kangurki" na Warsztatach Terapii Zajęciowej

W czwartek 29.05  „Kangurki” uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w ramach obchodów VIII Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych pod nazwą "Militaria w WTZ". Nasze przedszkolaki miały możliwość samodzielnego wykonania różnych modeli samolotów wojskowych i czołgów, smakowały także placki wojskowe, a nawet uczyły się rzucać granatem. Próbowali też spania na wojskowych pryczach i wkładania masek gazowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.
29 MAJ 2014

Misie z wizytą w zamku

Dzisiaj  "Misie"gościły w zamku bytowskim na lekcji muzealnej zorganizowanej przez panią Magdalenę Sudoł. Lekcja nosiła tytuł"Krzyżacy dla najmłodszych". Wielkie zainteresowanie wzbudziły elementy zbroi rycerskich i mieczy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały także opowieści o krzyżakach zamieszkujących zamek wiele lat temu oraz o przeznaczeniu niektórych pomieszczeń. Zapraszamy na fotorelację  z tego spotkania

20 MAJ 2014

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Jan Paweł II- Święty Uśmiechnięty"

Stowarzyszenie "Nazaret" w Bytowie rozstrzygnęło konkurs plastyczny "Jan Paweł II - Święty Uśmiechnięty". Łącznie czternaścioro naszych przedszkolaków zostało nagrodzonych i wyróznionych w kategorii 3-latków, 4-latków oraz 5 i 6-latków . Serdecznie gratulujemy naszym dzieciom. Zapraszamy także Państwa na oficjalne podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom, które odbędzie sie w czasie XIII Filipiady - 22 maja 2014 r. po mszy św. o godz. 18.00 w kościele Św. Filipa Neri w Bytowie. Zapraszamy również na występ "Kangurków" podczas festynu rodzinnego na Filipiadzie w sobotę o około godz. 16.00.