Aktualności

30 GRU 2014

Jasełka

Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu spotkaniu uroczysy i nastrojowy klimat.  Po przedstawieniu na dzieci i przybyłych gości czekał słodki poczęstunek. Zdjęcia z jasełek poszczególnych grup zobaczyć można w galerii zdjęć.
30 GRU 2014

Mikołaj

Oczywiście przed samymi Świętami Bożego Narodzenia przedszkole odwiedził Gwiazdor z wielkim workiem prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci. Do przedszkola przybył wraz ze swoim pomocnikiem Elfem, ale zanim rozdał prezenty porwał dzieci w wir tańca i wspólnych zabaw. Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda. Zapraszamy do galerii zdjęć.
30 GRU 2014

Wigilia w przedszkolu

W czwartek 18. grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe czekanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę, dla wielu z nas jest to czas spotkań w rodzinnym gronie i dzielenie się opłatkiem. Także w przedszkolu nastał cudowny czas dla wszystkich. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. W galerii zdjęć zobaczyć można wigilie w poszczególnych grupach.
24 GRU 2014

Wesołych Swiąt!

                                      Z okazji Swiąt Bożego Narodzenia
                                                  życzymy Wszystkim
                         wiele radosci i ciepła, spokoju i wytchnienia oraz nadziei.
                        Niech przy swiątecznym stole nie zabraknie wam swiatła,
                       i ciepła rodzinnej atmosfery, a w Waszych domach zagsci radosć,
                                                 życzliwosć i miłosć.
                             Życzym Wam aby wszystkie dni Nowego Roku,
                                            były tak piękne i szczęsliwe,
                                   jak ten jeden niepowtarzalny Wigilijny wieczór.

                                                                               
                                                                               Dyrektor oraz pracownicy
                                                                     Przedszkola Niepublicznego ,,Mis Puchatek"
13 GRU 2014

Zajęcia otwarte z rodzicami

W czwartek 11. grudnia w grupie Króliczków odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci wraz z rodzicami wspólnie tworzyli kartki świąteczne. Połączenie pracy i zabawy przyniosło naprawdę piękne rezultaty. Zapraszamy do galerii.
10 GRU 2014

Miołajkowy teatrzyk

Wczoraj 9.12. w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk o Mikołaju, a właściwie o złych Trollach które ukradły prezenty Mikołaja. Był to teatr ptzygotowany przez uczniów bytowskiego liceum ogólnokształcącego, gratulujemy odwagi i dziekujemy że wystąpili przed naszymi przedszkolakami. Oczywiście Mikołaj miał dla wszystkich dzieci małe prezenciki.
8 GRU 2014

Mikołaj w przedszkolu

Chociaż tradycyjnie obchodzimy Mikołajki 6 grudnia, to już w piątek Św. Mikołaj odwiedził przedszkolaki. Mikołaj od samego rana czekał na dzieci w holu i częstował je cukierkami. Dzieci wspólnie z paniami tańczyły i bawiły się przy dźwiękach świątecznych piosenek i zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy. Oczywiście Św. Mikołaj nie zapomniał o prezentach, co bardzo uszczęśliwiło przedszkolaki. Wszystko co działo się tego dnia w przedszkolu zobaczyć można w galerii zdjęć.
2 GRU 2014

Andrzeki u Kubusiów Puchatków

W piątek 28.XI. w grupie Kubusiów Puchatków, panie wraz z dziećmy bawiły się w andrzejkowe wróżby. Dzieci dowiedziły się o obrzędach związanych z tym dniem i brały udział w różnych zabawach: lali wosk przez klucz, losowali tajemne wróżby, z których dowiadywały się o swojej przyszłości. Zabawa miała w sobie dużo magii i fantazji co sprawiało dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii.
1 GRU 2014

Andrzejki u starszaków

W piątek 28. listopada w grupie starszaków odbyły się zabawy andrzejkowe. Lanie wosku, wróżby i magia unosząca się w powietrzu, w tym dniu przedszkolaki poznały zwyczaje andrzejkowe i przy okazji świetnie się bawiły. zdjęcia w galerii:)
1 GRU 2014

Święto Pluszowego Misia

We wtorek 25. listopada w naszym przedszkolu odbyła się impreza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Ten dzień był w przedszkolu wyjątkowy,dzieci poznały historię pluszowego misia i wspólnie śpiewały piosenki. Na dzieci od samego rana czekał wielki Pluszowy Miś. Miś zapraszał wszystkich przedszkolaków do zabawy przy misiowych piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: konkursy, zabawy, quizy i misiwą zabawę taneczną. Zapraszamy do galerii zdjęć.
24 LIS 2014

Teatrzyk ,,Porwanie księżniczki"

17. listopada przyjechał do naszego przedszkola teart ,,Pinokio" z przedstawieniem pt ,,Porwanie księżniczki". Dzieci z zaciekawieniem i przerażeniem obserwowały kukiełki, które porwały dziewczynkę i dopiero wspólne czary i odgadnięte zagadki spowodowały szczęśliwe zakończenie bajki.
24 LIS 2014

,,Igraszki z bajką

14. listopada. W tym dniu w BCK-u odbyło się przedstawienie teatralne pt ,,Igraszki z bajką". Dzieci miały okazję poczuć się w roli widzów prawdziwego teatru. Aktorzy teatralni dla uatrakcyjnienia spektaklu zeszli ze sceny i integrowali się z siedzącymi w fotelach dziećmi. Podczas przedstawienia były wspólne czary i zaklęcia. Z zadowolnych min dzieci można było wyczytać zainteresowanie przestawieniem. zapraszamy do galerii zdjęć.
24 LIS 2014

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 13. listopada. 2014 r. w grupie ,,Misie" odbyło się ,,Pasowanie na przedszkolaka". Podczas tej uroczystości dzieci zaprezentowały przed rodzicami poznane dotąd wierszyki i piosenki. Następnie Pani Dyrektor pasowała każdego malucha ,,magiczną kredką" na prawdziwego przedszkolaka. Każde dziecko po zakończonej części artystycznej otrzymało dyplom i ,,rożek obfitości".
24 LIS 2014

Kiermasz ,,Pomysłowy Dobromir"

13 listopada dzieci z grup ,,Kangurki" i ,,Kubusie Puchatki" brały udział w kiermaszu ,,Pomysłowy Dobromir". Na początku zwiedzały wszystkie stoiska, z zaciekawieniem oglądały prace i ozdoby świąteczne. Następnie każde z dzieci mogło kupić sobie jeden drobiazg. Każde z dzieci miało możliwość dokonania wyboru i samodzielnego zakupu.
24 LIS 2014

,,Gwiezdny teatr"

21. października przyjechał do nas ,,Gwiezdny teatr" ze Słupska. W pokazie interaktywnym uczestniczyły wszystkie dzieci. Podczas zabaw miały okazję poznać układ słoneczny, planety, gwiazdy, odległe galaktyki, konstelacje gwiazd itp. Ponieważ pokaz był dostosowany do możliwości poznawczych dzieci w wieku przedszkolnym wszyscy aktywnie brali w nim udział. 
24 LIS 2014

Dzień Edukacji Narodowej

14.X.2014 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej grupa ,,Króliczki" przygotowała prezentację dla pracowników przedszkola. Dzieci razem z paniami przygotowały okolicznościowe piosenki i wierszyki, w których starały się przedstawić i docenić rolę każdej z pań pracujących w przedszkolu.
Wszyscy pracownicy otrzymali wykonane przez dzieci laurki i kwiatki.
W nagrodę za wspaniały występ Pani dyrektor obdarowała dzieci słodyczami. 
Zapraszamy do galerii zdjęć. 
8 PAŹ 2014

Kubusie w ZUSie

Dnia 8. października grupa ,,Kubusie Puchatki" były na wycieczce w zakładzie usług społecznych. W ramach tej wycieczki dzieci zwiedziły poszczególne działy: organizacyjny, komputerowy, spis akt, salę konferencyjną. Dzieci poznały niektóre nowoczesne urządzenia pomagające w obsłudze klienta. Urządzenia te wzbudziły u dzieci ciekawość i zainteresowanie. Zapraszamy do galerii zdjęć. 
7 PAŹ 2014

Święto pieczonego ziemniaka

We wtorek główną atrakcja w naszym przedszkolu był ziemniak. W tym dniu odbyło się w przedszkolu święto pieczonego ziemniaka, ziemniak był inspiracją do zabaw i  konkursów, przez co cały dzień był ,,ziemniaczany". Na dzieci czekały ziemniaczane konkurencje: bieg z ziemniakiem na łyżce, szukanie ziemniaków schowanych w sali, robienie ziemniaczanych pieczątek, rzut ziemniakiem do celu i wiele innych. Dzieciom sprawiało to nie lada frajdę. Przedszkolaki tworzyly ,,Ziemniaka Cudaka", inne malowały ziemniaczane rodzinki. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Najwiekszą jednak atrakcją był piknik na placu przedszkolnym gdzie wszystkie dzieciaki ze smakiem zajadały pieczone ziemniaki przygotowane przez panie kucharki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
6 PAŹ 2014

Teatrzyk ,,O Krzysiu Chronickim który dzieci chronił"

W piątek 4. października prosto z Karakowa z agencji artystycznej ,,Amuzado", przyjechał do naszego przedszkola teatrzyk. Opowieść o Krzysiu Chronickim który dzieci chronił bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. W ciekawy i wesoły sposób opowiadał o tym jak należy poruszać się po ulicy, o tym że nienależy rozmawiać z nieznajomymi i o wielu innch ważnych zasadach, których należy przestrzegać. Wesołe i pouczające, to co lubimy najbardziej:)
1 PAŹ 2014

Sałatka owocowa

1. października grupa Kangurków wraz z paniami dzielnie przygotowywali sałatkę owocową. Jabłka, gruszki, kiwi, winogrona, banany...cały mix witamin w jednej misce. Ciężka praca się opłacała, starszaki ze smakiem zjedli miskę pełną owoców, więcej w galerii zdjęć.