Aktualności

15 CZE 2015

Swięto Rodziny u Tygrysków

W czwartek 11.06.2015r. w grupie Tygrysków odbyło się swięto rodziny, dzieci z tej okazji przygotowały inscenizacje dla rodziców, każde dziecko mówiło wierszyk dedykowany mamie bądź tacie, wszyscy spiewali piosenki a na koniec zatańczyli do piosenki ,,Gumi mis". Po wystepach dla dzieci i rodziców był przygotowany słodki poczestunek. Zapraszamy do galerii zdjęć z tej imprezy.
10 CZE 2015

Dzień Dziecka!

1 czerwca jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się całodzienna impreza z okazji najpiękniejszego swięta w roku, a mianowicie Dnia Dziecka. Dzieci tego dnia miały możliwosć skakania po trampolinach, dmuchanych zamkach i zjeżdzalniach. Mimo niepogody atmosfera była naprawdę gorąca, zawody, tory przeszkód, konkursy, zabawy z bańkami i na koniec wspólna dyskoteka prowadzona przez wesołe klauny. wesołe miny maluchów są najlepszym dowodem na to, że impreza była naprawdę udana. zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
9 CZE 2015

Kaszubska sobota

30. maja 2015r.  na Dziedzincu Zamku odbyła się coroczna impreza organmizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko -Pomorskie pod hasłem Kaszbuska Sobota. Były tam stoiska z rękodziełami, warsztaty dla najmłodszych i wystepny na scenie, w ten sposób Zrzeszenie promuje kulturę kaszubską, oczywiscie nie zabrakło tam i naszych małych podopiecznych. Starszaki z zespołu ,,Skurce" zaprezentowały swoje umiejętnosci wokalno-taneczne. Zapraszamy do galerii.
29 MAJ 2015

Tygryski u Fryzjera

28.05.2015r w czwartek grupa Tygrysków odwiedziła zakład fryzjerski. Dzieci miały okazję zobaczyć prace Fryzjerki oraz posiedzieć na fotelu i dowiedzieć się co jest potrzebne aby ułożyć, wyprostować lub obciąć włosy. Dzieci były zainteresowane wszystkim co pokazywała im Pani i potwierdziły że jeszcze nie raz odwiedzą zakład fryzjjerski, tym razem z rodzicami.
29 MAJ 2015

Kangurki u ogrodnika

Kangurki kończąc blok tematyczny dotyczący przyrody odwiedzili ogrodnika, który opowiedział im o hodowli roslin, pokazał jak należy sadzic i pielegnować sadzonki. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca  ogrodnika i zwiedzić wszystkie szklarnie i ogrody. Więcej zdjeć w galerii.
29 MAJ 2015

Filipiada

W sobotę 23.05.2015r. z okazji organizowanej co ruku Filipiady, dzieci z grupy Króliczki wystąpiły z programem artystycznym w Kosciele pw. Sw. Filipa Nerii, dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i taniec, które były dedykowane również rodzicom z okazji Swięta Rodziny. Wszyscy widzowie byli zachwyceni pokazem naszych czterolatków. Zapraszamy do galerii.
29 MAJ 2015

Przegląd Twórczosci Kaszubskiej cd.

W połowie maja odbył sie w Bytowie XXIII Przegląd Twórczosci Kaszubskiej dzieci i młodzieży w kategorii zespoły wokalno-taneczne. Nasze przedszkole od lat pielęgnuje tradycje wystepu najstarszych dzieci, należących do zespołu ,,Skórce" w tym przeglądzie. W przeglądzie wystapiły również dzieci z innych przedszkoli, jednak zgodnie z regulaminem w tej kategorii nie przyznaje się miejsc, tylko nagdrody za krzewienie kultury kaszubskiej poprzez tańce i spiew oraz rozwijanie talentów artystycznych wsród najmłodszych. Więcej zgdjęć w galreii.
12 MAJ 2015

Przegląd Twórczosci Kaszubskiej

W piątek 8.05.2015r. w Zamku, odbyła się wystawa prac dzieci i nagrodzenie laureatów XXIII Przeglądu Twórczosci Kaszubskiej dzieci i młodzieży w kategorii: prace plastyczne. Nasze przedszkolaki wykonały piękne obrazy malowane na szkle. Wsród wielu pracy także niektóre dzieci z naszego przedszkola zostały nagrodzone. Serdecznie im gratulujemy. zdjęcia z tej urodzystosci można zobaczyć w galerii zdjęć.
4 MAJ 2015

Sadzenie drzewek

W poniedziałek 27 kwietnia dzieci z grupy Tygrysków i Kangurków razem z paniami sadzili drzewka które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa za złużytą makulaturę. Dzieciom takie zajecia sprawiają dużo radości a plac przedszkolny jest dzieki temu coraz ładniejszy. Zapradzamy do galerii.
4 MAJ 2015

Dentysta u Misiów

W czwartek 30. kwietnia grupe Misiów odwiedził Dentysta. Pan Mirek Maszluch pokazywał maluszkom jak należy prawidłowo myć zęby. Mówił także o tym jakie są przykre konsekwencje gdy zapominamy o szczotkowaniu. Miał przygotowane dla dzieci jednorazowe szczoteczki i kubeczki i razem szczotkowali ząbki. Na koniec zostawił dla dzieci wielką pastę do zębów i rozdał naklejki każdemu dzielnemu Misiowi.
4 MAJ 2015

Misie sprzątają Ziemię

Misie, nasza najmłodsza grupa przedszkolaków również sprzątała Ziemię, jednak we względu na ich bezpieczeństwo, sprzątali plac przedszkolny, okazało się że plac zabaw jest bardzo czysty i Misie szybko się z nim uporały, a sprzątanie zamieniło sie w zabawe na zjeżdzali i hustawkach. 
29 KWI 2015

Sprzątanie swiata

W piatek 24 kwietnia dzieci z naszego przedszkola włączyły się do Akcji ,,Sprzątania Ziemi". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajecia, które zainspirowały dzieci do dbania o nasze srodowisko. Nauczycielki szczególną uwagę zwróciły na segregowanie smieci i  ich recykling. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach jednak największą atrakcją tego dnia było ,,Sprzątanie Ziemi" nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbajac o bezpieczeństwo dzieci. Przedszkolaki uzbrojone w rękawiczki i worki sprzątały okolice przedszkola. Następnie dzieci wraz z paniami udały się do miejsca, w którym można było tego dnia oddać niepotrzebną makulaturę, nasze przedszkolaki przyniosły jej tak dużo, że w zamian otrzymalismy aż 16 drzewek i krzewów, które już zasadzilismy na terenie naszego placu zabaw. Więcej zdjęc w galerii.
29 KWI 2015

Tygryski w kosmosie

Omawiają temat dotyczący kosmosu, dzieci z grupy ,,Tygryski" uczą się o planetach, gwiazdach i wszystkich innych ciałach niebnieskich. Nie możemy jednak zapomnieć, że najlepiej przyswaja sie naukę przez zabawę dlatego ,,Tygryski" razem z panią Emilką bawiły się kosmonautów lecących rakietą kosmiczną w kosmos. Zapraszamy do galreii. 
29 KWI 2015

Zawody sportowe

Realizując temat kompleksowy ,,Chciałbym być sportowcem" grupa ,,Tygrysków" podsumowała ten tydzień zawodami sportowymi. Zawody odbyły sie w ogrodzie przedszkolnym i uwieńczone zostały medalami dla każdego ,,Mistrza sportu". Korzystając z okazji, że na podwórku rozstawione były przeszkody, dzieci z innych grup również brały udział w zawodach. 
27 KWI 2015

Dzieci na promocji komiksu ,,Akademia Żółwi Błotnych"

W poniedziałek 20 kwietnia przedszkolaki z grupy ,,Kangurki" i ,,Kubusie Puchatki"  gosciły w bibliotece miejskiej, gdzie odbyła się promocja komiksu ,,Akademia Żółwi Błotnych" w języku kaszubskim. Autorzy publikacji: Przemysław Formal i Roman Kucharski opowiedzieli i pokazali jak powstaje komiks. Przedszkolaki mogły również usłyszeć fragmenty, które w języku kaszubskim przeczytała nasza pani dyrektor oraz Burmistrz Bytowa- Ryszard Sylka. Dodatkową atrakcją dla dzieci było kaszubskie przedstawienie w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Tuchomiu. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały obrazki do kolorowania, które przedstawiały scenki z komiksu. 
22 KWI 2015

Konkurs Rodno Mowa

W czwartek 16.04.2015 r. w Miejskim Domu Kultury odbnył się konkurs Rodno Mowa, nasze przedszkole reprezentowały trzy dziewczynki: Łucja, Małgosia i Justynka. Dziewczynki spisały się na medal. Pięknie zarecytowały wiersze J.Tuwima i J. Brzechwy w języku kaszubskim.  Otrzymały nagrody i ogromne brawa. Jestesmy dumni kiedy możemy zaprezentowac zdolnosci naszych dzieci poza przedszkolem i jedonczesnie szerzyć kulturę kaszubską. 
20 KWI 2015

Warsztaty ,,Burczace basy

Dnia 17. 04. 2015 r grupa Tygrysków wzięła udział w zajęciach warsztatowych pt. ,,Burczące basy" Po obejrzeniu starych instrumentów kaszubskich i poznaniu ich nazw oraz brzmienia, dzieci miały okazję wykonać własnoręcznieinstrument z rurek, ryżu, makaronu i kolorowych papierów. zapraszamy do galerii.
13 KWI 2015

Starszaki na występie w Zamku

Dnia 10.04.2015, grupy ,,kubusie puchatki" i ,,kangurki" odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą gdzie obejrzały występ dzieci z Przedszkola ,,Smyki" z okazji Dnia Jednosci Kaszubów
3 KWI 2015

Wielkanoc w przedszkolu

W srodę w przedszkolu odbyło się wielkanocne sniadanie. Dzieci wraz z paniami przgotowywały stoły i układały dekoracje. Na sniadaniu królowały oczywiscie jajka, kolorowe kanapki i  wielkie babki. Przedszkolaki złożyły sobie nawzajem życzenia a nastepnie zasiadły do posiłku. Po sniadaniu były zabawy iscie jajeczne :) rzut jajkiem do celu, wyscigi z jajkiem na łyżeczce i biegi z przeszkodami, naszczęscie jajka byly drewniane i nie było przykrych niespodzianek. Po poludniu dzieci szukały prezentów od Zajączka, co było ogromną frajdą i choć niektórzy sie obawiali to dla każdego była niespodzianka. zapraszamy do galerii.
3 KWI 2015

Zajęcia z paniami z PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

Raz w tygodniu w grupie ,,kangurki" odbywaja sie zajecia z paniami z Poradni psychologiczno-pedagogicznej. P. Iwonka i P. Ania prowadza zajęcia pod hasłem ODWAŻNY PIERWSZOKLASISTA.  W czasie zajec dzieci ucza sie umiejetnosci przydatnych w samodzielnym życiu np.
-umiejetnosci słuchania
-,,odczytywanie" i okazywanie uczuć
-umiejętnosci radzenia sobie w sytuacjach trudnych
-jak radzić sobie z emocjami (złosć, agrsja, gniew)
Dzieci bardzo chetnie uczestnicza w zajęciach i poprzez zabawę nabywaja umiejetnosci, które przydadzą się podczas ,,startu w szkole".