Dlaczego warto nauczyć dziecko migania ?

25 KWI 2013

Dlaczego warto nauczyć dziecko migania ?

W naszym przedszkolu przez jakiś czas Pani Ania Skwarzec uczyła dzieci języka migowego. Język Migowy jest językiem, który wyraża myśli i słowa za pomocą obrazu i gestu. Jest językiem bardzo żywym. Dla osób słyszących jest językiem obcym i poznanie go niesie za sobą takie same korzyści jak nauka każdego języka obcego .Istnieje bardzo dużo korzyści płynących z nauki języka migowego: jest to świetna zabawa, stymuluje rozwój intelektualny, stymuluje sprawności manualne, ćwiczy mimikę, korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, pamięci oraz koncentracji, ułatwia naukę innych języków, ćwiczy pamięć, usprawnia ciało i mięśnie twarzy, uczy świadomego używania ciała w komunikacji, pobudza prawą półkulę mózgową, ułatwia dziecku wysławianie się. Jesteśmi bardzo wdzięczni Pani Ani za możliwość uczestnictwa naszych dzieci w tego typu zajęciach.