Dzień Pluszowego Misia

27 LIS 2012

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy mi¶ jest jedn± z najpopularniejszych zabawek na całym ¶wiecie. Od 2002 roku w dniu 25 listopada obchodzi się ¦wiatowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu postanowili¶my szczególnie uczcić to ¶więto. Od samego rana w pi±tek (23.11) wiadomo było, że będzie to dzień wyj±tkowy. Już od drzwi witał dzieci Kubu¶ Puchatek z baryłk± pełn± misiowych żelków. Każde dziecko przyniosło ze sob± swojego ulubionego pluszaka, z którym nie rozstawało sie przez cały dzień.

Zaraz po ¶niadaniu w każdej grupie rozpoczęła się zabawa z misiem. Były zagadki, piosenki, tańce oraz rozmaite konkursy - "Wy¶cig z misiem", "Taniec z misiem na gazecie", "Dopasuj czę¶ci misia", "Rysowanie misia z zamkniętymi oczami", "Quiz o niedĽwiedziach" i wiele innych. Około godz.10 -ej wszyscy zebrali¶my się na sali "Kangurków" przygotowani do dalszej zabawy. Najpierw nast±piła misiowa parada, czyli prezentacja wszystkich grup przedszkolnych, które następnie przedstawiły krótkie programy artystyczne. Każda grupa przywitała się z Kubusiem Puchatkiem swoim oryginalnym zawołaniem. Dzieci młodsze ¶piewały piosenki, recytowały wiersze, starsze przygotowały nawet krótkie scenki oraz tańce. Nie zabrakło także piosenki w języku angielskim, którego dzieci ucz± się na co dzień w przedszkolu. Dzieci poznały również historię pierwszego pluszowego misia. W nagrodę za wspaniałe występy każda grupa otrzymała puzzle, z Kubusiem Puchatkiem w roli głównej, rzecz jasna. To jeszcze nie był koniec... Po południu rozpocz±ł się Bal Misia, podczas którego dzieci i misiaki wesoło pl±sały w rytm żywiołowej muzyki. Wszystkie przedszkolaki bawiły się razem z Kubusiem Puchatkiem m.in. przy jednej z najsłynniejszych piosenek o misiu pt. "Stary niedĽwiedĽ mocno ¶pi" oraz "Jad±, jad± misie". W całym przedszkolu gło¶no rozbrzmiewały słowa piosenki "Pokochaj pluszowego misia", która stała się przebojem dnia.Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wszystkie dzieci otrzymały pami±tkowe dyplomy, zdjęcia z misiem i oczywi¶cie słodkie misiowe "co nieco".

Ogromnie cieszymy się, że tego dnia na twarzy każdego dziecka go¶cił u¶miech, bo jak pisał J. Korczak "Kiedy ¶mieje się dziecko, ¶mieje się cały ¶wiat". Wszystkim dzieciom gratulujemy udanych występów, a wszystkim pracownikom serdecznie dziękujemy za współpracę w organizacji tej imprezy.