Spotkanie z leśnikiem

14 LIS 2012

Spotkanie z leśnikiem
13 listopada "Kubusie Puchatki" gościły w swojej sali leśniczego - Pana Marcina Chmielewskiego, tatę Helenki. Dzięki wspaniałym kolorowym ilustracjom dzieci miały okazję poznać zwierząta żyjące w naszej okolicy, ich wygląd i zwyczaje. Poznały także zasady dbania o zwierzęta leśne podczas zimy, pokazywały na przykładach jak zwierzęta gromadzą zapasy i przygotowują się do tej pory roku. Pan Marcin odpowiadał na pytania dzieci związane z bezpiecznym przebywaniem w pobliżu zwierząt leśnych i możliwością ich oswojenia. Na zakończenie dzieci w nagrodę za swoją wiedzę otrzymały "ekologiczne" malowanki, długopisy, plany lekcji oraz mapy do biegów na orientację. "Kubusiom Puchatkom" bardzo podobała się ta pogawędka, więc zaprosiły gościa na następne spotkania.