Projekt ,,Dzieciństwo bez próchnicy''

8 KWI 2016

Projekt ,,Dzieciństwo bez próchnicy''
Dzisiaj 8.04.2016, nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog z Uniwersytetu Medycznego z Poznaniu. Pani stomatolog w ramach projektu ,,Dzieciństwo bez próchnicy" zainteresowala dzieci higien± jamy ustnej i pokazała jak szczotkowanie zb±bków ma być zabaw± a nie przykrym obowi±zkiem. Projekt ,,Dzieciństwo bez próchnicy" realizowany w ramach szwajcarskiego programu współparcy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej ma na celu  poprawę  zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat i wrzost ¶wiadomo¶ci  i utrwalenie prawidlowych nawyków z zakresie jamy ustnej. Stomatolog prz pomocy Kroliczka Pampisia (maskotki projektu) edukowała nasze przedszkolaki. Dzieci otrzmyały szczoteczki i pasy do zebów, kartę motywacyjn± do szczotkowania i Pampisiowe maskotki. zapraszamy do galerii zdjęć.