Myjemy zęby

20 PA¬ 2013

Myjemy zęby
Nasze przedszkole kontynuuje współpracę z panem doktorem Maszluchem. W tamtym roku nasze przedszkolaki odwiedziły gabinet pana doktora w celu przegl±dów uzębienia. Teraz pani pielęgniarka przychodzi do nas regularnie i pod jej kierunkiem dzieci myj± zęby. W czwartek "Kubusie Puchatki" uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pani± pielegniarkę. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest higiena jamy ustnej i w jaki sposób prawidłowo myć zęby. Po krótkim wprowadzeniu teoria przeszła w praktykę. Wszystkie dzieci złapały za szczoteczki i już po chwili małe z±bki l¶niły. Kolorowe kubeczki i szczoteczki jeszcze bardziej zmobilizowały dzieci do tej czynno¶ci, która nie zawsze przez wszystkich jest lubiana. Teraz każdy tydzień będzie upływał pod hasłem "Kto z±bki myje - ten zdrowo żyje".