Policjant w przedszkolu

27 WRZ 2013

Policjant w przedszkolu
Na początku każdego roku szkolngo nasze dzieci poznaja przedszkole oraz drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać sie w pobliżu ulic. W ramach edukacji  w tym kierunku wybieramy sie na spacery- oglądamy skrzyżowania, przejścia dla pieszych, poznajemy niektóre znaki drogowe. Każde dziecko wie, że najwięcej o ruchu drogowym wie pan policjant. Dlatego dzisiaj zaprosiliśmy do przedszkola pana policjanta Jarosława Juchniewicza. Dzieci uważnie przyglądały się umundurowaniu naszego gościa. Przedszkolaki dowiedziały się o samej pracy policjanta oraz o tym, jak bezpiecznie poruszać się po chodnikach i ulicach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły sie swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.